TĚSNĚNÍ PLZEŇ

Firma zahájila svoji činnost v červenci roku 2021 a zúročuje dlouholeté zkušenosti bývalých zaměstnanců výrobního družstva Styl Plzeň, které v loňském roce ukončilo výrobu těsnění. 

Čím se zabýváme?

Zabýváme se výrobou plochého těsnění z běžných těsnicích materiálů + různé distanční podložky.

 • PRYŽ - jsou to pružné látky. Jsou téměř nepolární, a proto jsou napadány např. benzínem, chlorovanými rozpouštědly i oleji. Pryžím dávají vysokou pevnost a dobrou odolnost proti oděru spolu s vysokou odraznou pružností. Nejsou použitelné za vysokých teplot. Pro svoji výbornou odolnost vůči stárnutí se používají např. jako těsnění u oken, střešní aplikace nebo k izolaci vodních nádrží. 
 • TEMASIL - kvalitní bezazbestový těsnící materiál obsahující směs tepelně odolných vláken se speciálním NBR. Lze vyrobit včetně vložky s drátěným pletivem. Vhodné pro utěsnění teplé a studené vody, olejů, plynů nebo chemikálií. 
 • TEMAPLUS - forma bezazbestového těsnícího materiálu obsahujících vysoce odolná aramidová vlákna a teplotně odolná plniva spojená speciálním NBR. Lze vyrobit včetně vložky s drátěným pletivem. Disponuje výbornými mechanickými vlastnostmi, vysokou odolností proti protečení při zvýšené teplotě a tlaku, odolností proti olejům, pohonným hmotám, mazivům, alkoholům, plynům, uhlovodíkům, páře, vodě, chladícím kapalinám nebo slabě kyselým a zásaditým médiím.  
 • ROTĚS - těsnící lepenka rotěs je určena pro výrobu těsnění, která odolávají působením vody, oleje, nafty a benzinu. Použití u karburátorů, palivových a olejových pump, olejových filtrů, termostatů, vodních pump a dalších. Nevhodné pro kyseliny a páru. Velice ekonomicky výhodný materiál. 
 • MOTORIT - perforovaný plech obložený bezazbestovým materiálem. Zejména k výrobě hlavového těsnění u motorů, dále těsnění sacích a výfukových potrubí.
 • PLASTIKOREK - plastikorkové ( gumokorkové ) těsnění je směsí korku s pryží NBR. Jejich jemná struktura vytváří extrémně hustý těsnící materiál, jehož dobrá stlačitelnost je vhodná především k použití těsnění nestejnoměrné povrchů přírub při relativně nízkých utahovacích tlacích. Má odolnost proti olejům a palivům. Vhodné použití v automobilovém a strojírenském průmyslu. 
 • PLSŤ - tradiční materiál ve výrobě těsnění a je všeobecně používán jako zábrana proti pronikání prachu. Plsť je často používaná tam, kde plní dvojí funkci: olejem napuštěná plsť slouží jako trvalé promazávadlo a současně zabraňuje průniku prachu. Využití strojírenský průmysl, oděvní průmysl. 
 • SILIKON - vyznačuje se výbornou teplotní a chemickou odolností. Ideální k výrobě plochých silikonových těsnění pro izolaci, tlumení a aplikace s vyššími nároky na teplotu. Vhodná pro automobilový, potravinářský, stavební a elektronický průmysl, ale lze také použít pro přímý styk s potravinami. 
 • TEMAFAST - vyrobeno z organických vláken spojených NBR. Široká oblast použití ve všech odvětvích průmyslu při nižších parametrech. Lze vyrobit včetně vložky s drátěným pletivem.
 • MIKROPORÉZNÍ PRYŽ - černá mikroporézní pryž s uzavřenými komůrkami s podlepem, které má výbornou odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Nejčastěji se používá ve stavebním a automobilovém průmyslu. Lze použít pro výrobu dorazů, těsnění, ale i na věci běžného používání - protiskluzová podložka. Pryž není vhodná pro kontakt s oleji - nízká odolnost. 
 • ELEKTROLEPENKA - speciální druh trvanlivé slisované papíroviny, určené k izolaci drážek elektrických strojů, na izolační proklady mezi vrstvami vinutí transformátorů. Je hladká, ohebná, elastická, hnědé barvy, ekologicky šetrná. 
 • FÍBR - laminovaný plast složený z celulózy. Materiál je houževnatý, pružný a je lehčí než hliník, tvrdší než kůže a tužší než většina termoplastů. Je odolný vůči vodným roztokům, olejům, petroleji, benzinům, acetonu, všem ředidlům a dalším chemikáliím. V roztocích nabobtnává a stává se pružným. Má samodotěsňovací schopnosti. Zdravotně nezávadný. Používá se v potravinářský, chemický, automobilový průmysl. 
 • FRENZELIT - patentovaný kompozitní materiál z aramidových vláken a grafitového funkčního plniva. Materiál je odolný proti oleji, má malé průsaky při současné dobré odolnosti proti tlaku. Je určen pro nejnáročnější utěsnění při vysokých teplotách a tlacích. Např.: v elektrárenství, teplárenství, chemickém a petrochemickém průmyslu. 
 • MĚKČENÉ PVC - zabraňuje úniku tepla, vnikání prachu, snižuje hlučnost. Je odolný, chemicky stálý plast pružný v tahu, i při nízkých teplotách. Rovněž odolává vlhkosti a povětrnostním vlivům. Používá se např.: antivibrační podložky a různé těsnící kroužky. 
 • MYLAR - typ polyesterové folie. Chemicky stabilní, reflexní, pružný a má vysokou pevnost v tahu. Elektrický a tepelný izolátor pro motory, transformátory, generátory, cívky a kabely, solární panely, plynové baterie atd. 
 • PARAGUMA - paraguma ( para pryž ) mechanicky odolná pryž, velmi elastická. Jedná se o pružný materiál s vysokou odolností vůči oděru, tlumí rázy, částečně odolává atmosferickým vlivům, dobře odolá roztokům kyselin a zásad. Nevhodná pro styk s mastnotou. 
 • MOLITAN - je tvořen z lehčené polyuretanové pěny. Jeho použití je velmi široké. Má různé vlastnosti i tvrdosti. Je to velmi dobrý tepelný a zvukový izolant. 
 • atd.

Po dohodě zajišťujeme výrobu potřebných raznic a přípravků.

Zpracováváme objednávky v malosériových a sériových objemech.

Jsme poskytovateli náhradního plnění a zaměstnanci naší chráněné dílny se zabývají jednoduchými montážními pracemi.